עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות

קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

אוקיינוס נגד טתיס

03/02/2015 20:20
mimoza
מאבק, מגדר, אישה, גבר, משימה בלתי אפשרית


לאחר החלפת מילים עם מאן דהוא, עלו בי מחשבות, ייתכן ומיותרות לגבי דמות הגבר ודמות האישה בחברה ה- so called מודרנית שלימינו.


אינני פמיניסטית במהותי <ה-לשעבר אף טען כי יש בי מהשוביניזם ..>, אני לא מתפארת בכך אבל לבטח לא מתביישת בדעתי. אני חייבת לומר כי כל עוד הפמיניזם בתחילת דרכו נאבק על עקרונות חשובים ביותר כמו: שיוויון בין גבר לאישה, מתן זכויות לאישה בעבודה, שמירה על חייה במצב בו היא נתונה לסכנת חיים <בעבר הרחוק לא שעו לזעקות אישה מוכה וגרוע מזה>, בכל מקרה כל עוד המאבק הנשי היה לצדק חברתי צודק ונכון מבחינתי הוא קיבל את הצדעתי ועמידתי דום לשורותיו. אך ברגע שמלחמה זו עברה לקווים אחרים שבהם הנשים השתמשו בגבר כבשק אגרוף עבורהתסכולים שהם חוו עם בני המין השני ועוד סיבות מצרות אחרות – אז, ברצוני להודיע כי פרשתי משורותיהן ואף בתוך תוכי אני גאה להיות שוביניסטית מאשר פמיניסטית.


ברור לי כי מה שאני כותבת אינו בעל קונצנזוס אצל בנות מיני ואף יעלה פה ושם את חמתן של כמה.


החלטתי לכתוב את שעל ליבי כפי שכבר כתבתי בתחילה בעקבות החלפת מילים ביני לבין זכר כלשהוא. השיחה נסבה סביב כתיבתי בפוסטים (במחוזות אחרים :))שברובם מתייחסים לעניות דעתו לגבר כאל גבר דלתא <במילים פשוטות : גבר ליגה ד'>. במענה לכך עניתי לו כי הדבר אינו נכון לגבי כולם ואם זה מה שהשתמע מהם זה מצער אותי עד מאוד.


אתחיל בכך שרוב הפוסטים אותם פרסמתי וכתבתי היו לרוב מבוססים על מציאות ולא בדיה או הזיה כלשהיא < בשם הישות, מרימה יד שמאלית ונשבעת שבועת צופים כי לא לקחתי שום פטריית הזיה קודם לכתיבתי>.עכשיו לעניין עצמו, גבר דלתא הוא הגבר החדש כביכול שפשט באזורנו ובהקשר למהפכה הפמיניסטית, ובכן היה לה הרבה יד ורגל בעניין השינוי. האם השינוי הוא לטובה או לרעה זה כמובן בעיניי המתבונן או המתבוננת.


גילוי נאות לפני המשך כתיבתי כאן, גבר אלפא וגבר דלתא הינם שמות סמנטיים מבחינתי על-מנת שאוכל להתייחס לשני סוגי הגברים הקיימים ואולי קיימים סוגים רבים אחרים אך לשם הדיון כאן נותיר זאת בשניים בלבד – אין הדבר אומר כי אני חושבת שאחד מהשניים טוב יותר מהשני או להיפך <ואולי כן ?? אל תתפסו אותי במילה כתובה..>. 

גבר אלפא הינו הגבר האולטימטיבי מראהו כמראה "המרלבורו מן", גברי מחוספס, לא יפה מידי,שרמנטי וכן גם חרמנטי <מתחיל עם כל מה שזז או זזה ליתר דיוק>, יש בו מן הג'נטלמניות אך לא רופסות, בעניינים של בינו לבינה הוא ייקח את הפיקוד ולא ישאיר לה את התענוג להתחיל עימו וגם אם חלילה וחס יקרה כדבר הזה, הוא לא ממש יאהב זאת.כן זה גבר שאוהב שליטה אך לא לשם משחק או רשע אלא על-מנת להראות כי הוא זה שנוצר ראשון ולכן עליו מוטלת שרשרת הפיקוד ליצור חיי חברה ומין עם מישהי כזו או אחרת.

הגבר מסוג דלתא, הוא הגבר מהזן החדש – אותו אחד ששכח את פקודותיו בשרשרת הקיומית, הגבר שאוהב את עצמו כל כך עד שלא נותרת אהבה למישהו/י חדש/ה. האחד הזה שמצפה כי יתחילו איתו כי הרי הוא כהמושלם, יצור על ונבחר שלא ייתכן כי יעמדו בפניו, הוא האחד שזקוק לחיזוקים חוזרים ונשנים לגבי גבריותו < איך הייתי? תותח, הה? אני טוב,מה מותק? וכיו"ב>, הפמיניסטיות שבינינו יהיו בעד הזכר החדש הזה, מכיוון שמבחינתן הוא מאפשר להן להיות עם המושכות בידיים, להוביל, לנווט, לקחת את העניינים בידיים. אך האם זה באמת הגבר שרוצים להתעורר לצידו? האם זה הגבר שרוצים לברוא איתו חיים חדשים? לבנות משפחה? לנהל אותה? זה שכל פעם כשרע לו ירצה את הכתף שלנו לנחמה,גם כאשר יד אחת שלנו עסוקה בהכנת ארוחה, חיתול העולל, רחיצת כלים, ובאוזן הבוס שלך שזועק לעזרה < כן גם הוא דלתא מן> על מנת שתסייעי לו "בברוך" שנפל על החברה ומאיים בסגירה?

מצטערת בנות, אני מעדיפה את אותו אחד שיהיה לי כמשענת <ולא קנה רצוץ..> אותו אחד שגם אם לא יבין אותי הוא לבטח יהיה שם גם אם עין אחת שלו פוזלת למסך הכדורגל, אותו אחד ששקית הזבל תחכה לו סגורה ומסוגרה על יד הדלת ועדיין לא יבין למה אני מקבלת את פניו זועפת בעוד השקית מונחת בינינו ומטפטפת על הרצפה שלפני דקותיים קיבלה שטיפה הגונה ממני...

כן גבר האלפא מבחינתי הוא גבר של הזן ההולך ונעלם, אותו זן של גברים הקיימים היום בגילאי הארבעים פלוס או פלוס פלוס ולכן עם השנים אנו רואות פרגיות צעירות נתלות על ידיהם המסוקסות כי גם הן הבינו שגברי דלתא קיימים לרוב בגיל שלהן וגם הן השכילו להבין שגבר אלפא עדיף עליהם ואם יש להתפשר על הגיל הבוגר ולעיתים המבוגר !so be it- 


לסיכום אומר כי זו דעתי האישית ואין בכוונתי להניע מי מכם/ן מדעתו כמובן. אך חישבו על כך לרגע כיצד הגבר המודרני השתנה בעשורים האחרונים אם לטובה אם לרעה שוב זה בידיכם לקבוע.

לעניות דעתי, הגבר החדש פשוט "חיבק" באהבה גדולה את התנועה הפמיניסטית שמאפשרת לו ולו לרגע קט להניח את הסלע מעל כתפיו ולהעביר אותו לאחר כבוד לאישה שלצידו. רק שלא כמו במיתולוגיה היוונית שם אטלס הצליח להערים על הרקולס וזה החזיר לו על כך....כאן ישנו מצב בו אנו תקועות עם הסלע על כתפינו כי הדלתא מן למרות שאין ברצוני להודות בכך הבין שהמצב הקיים עדיף לו מהמצב הקודם – בו כל המשא היה על כתפיו כעת הוא משוחרר מכל עול ולא זו בלבד אלא שבת זוגו נושאת את המשא לבדה כמעט הוא נדרש מידי פעם בפעם להזריע אותה על מנת ליצור חיים חדשים ואולי גברי אפסילון חדשים יקומו לתחייה בעשורים הבאים....

 

מתוך הגיגים של מחשבה שלאתמיד כדאי לתת להם לצאת מהמגירה...

                       


"כל הזכויות שמורות",מימוזה ביישנית. 
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: